LUSH TIMES | PL | WIOSNA 2024

Lush Times to kwartalnik zawierający artykuły na temat naszych produktów, pasji i ludzi, którzy tworzą naszą pionierską firmę kosmetyczną.

LUSH TIMES WIOSNA 2 0 2 4 GRATIS

SilkySiren, Kalifornia

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE 13 >

Potęga zapachów, poprawiających jakość dnia i nocy

Zapach niebios: które perfumy pasują do Twojego znaku zodiaku?

Co skrywa nazwa? Nowe perfumy Alina

Jak walczymy o zakończenie testów

na zwierzętach i lepszą naukę

str. 2-3

str. 5

str. 6-7

str. 21

NASZE MAMY SĄ Z NAS DUMNE OD 1995

PL1A 217345

LUSH

TIMES

LUSH

TIMES

2

NUMER#001

WIOSNA 2024

3

Współzałożyciel Lush, Mark Constantine, dzieli się swoimi przemyśleniami. „Dorastałem w innych czasach. Wszędzie było dużo przemocy: ze strony nauczycieli, innych dzieci, dyrektora szkoły. Ludzie byli często okropni dla każdego, kto był inny. Rockersi bili modsów, skinheadzi toczyli rasistowskie bitwy, bycie gejem było nielegalne, a wyśmiewanie się z tych, którzy mieli mniej szczęścia, było uważane za akceptowalne. Jak większość, lubię dobro i życzliwość. Może się zdawać, że ci, którzy narzekają, że świat stał się zbyt „woke“ (ang. obudzony ), chcą wrócić do tamtych złych czasów. Chociaż mamy przed sobą długą drogę, jakże cudowne jest to, że społeczeństwo zaczyna odchodzić od tych dawnych zwyczajów. Skoro już mowa o życzliwości, wierzymy, że warto być też życzliwym dla swojej skóry. W Lush przychodziło do nas wiele młodych osób, które nadużywały produktów z silnymi, aktywnymi składnikami i nabyło problemy skórne. Jeśli to brzmi znajomo, rozwiązaniem Lush jest produkt oczyszczający Ultrabland. Używaj go do mycia twarzy przez około miesiąc, aby wszystko wróciło do normy. OD MARKA SŁÓW KILKA

LUSH NEWSY

CO KRYJE W SOBIE NAZWA? Najnowsza naszej głównej gamy perfum, Alina, została stworzona przez część perfumiarkę Lush o tym samym imieniu. Zainspirowana przez poprzedzające ją pokolenia kobiet, Alina chciała uczcić więzi międzypokoleniowe w tym złożonym i ponadczasowym trzyczęściowym zapachu.

Trinity Wong w Lush Toronto Eaton Centre

„Najlepsze firmy dla kobiet“ wg magazynu Forbes Firma Lush znalazła się na liście najlepszych pracodawców na świecie magazynu Forbes oraz najlepszych firm dla kobiet. Współzałożycielka Lush Helen Ambrosen mówi: „Kultura, która umożliwia kobietom realizację ich długoterminowych ambicji zawodowych, wniosła do firmy nowe wpływy i pomysły. Lush wiele zyskał dzięki ich ciężkiej pracy i zaangażowaniu. Jesteśmy dumni, że działania kobiet zostały docenione i tę nagrodę dedykujemy właśnie im“.

Cała miłość dla Charity Pot Dzięki Waszemu wsparciu to małe opakowanie, które robi naprawdę wiele, stało się naszym bestsellerem 2023 roku. To dzięki Waszemu wsparciu, od 2007 roku przekazaliśmy 74 miliony funtów na rzecz niezależnych organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, środowiska i praw człowieka. Z głębi serca dziękujemy.

P Jak pachnie Alina?

P Dlaczego nazwałaś perfumy Alina?

To moje imię, które zostało wybrane przez moją babcię. To dobry przykład wpływu pokoleń na siebie nawzajem; tego jak są i zawsze będą istotne w naszym życiu. P Co było inspiracją dla tego zapachu? To przyszło po przeczytaniu The 100-Year Life: Living and Working in an Age of Longevity. Książka wyjaśnia, w jaki sposób dłuższe życie wpłynie na naszą rzeczywistość i jak stary system z trzema etapami życia (edukacja, praca i emerytura) nie będzie już odpowiadał naszym potrzebom. Będziemy musieli odkryć siebie na nowo, a to doprowadzi nas do naturalnej interakcji między wszystkimi grupami wiekowymi. Stworzyłam trzy różne zapachy, każdy z nich reprezentujący inne pokolenie urodzone w ciągu ostatnich 100 lat. Następnie zmieszałem je razem, aby stworzyć jeden zapach, oddający sposób, w jaki pokolenia znów się zmieszają, a wszystko to dzięki wydłużonej średniej długości życia.

Poniższe składniki zostały zmieszane, aby nadać perfumom słodki, pikantny, korzenny, ziemisty, i piżmowy charakter.

NUTA GŁOWY Pierwsze wrażenie

Dziękujemy, że przetwarzacie z nami

Po pierwszym rozpyleniu, Alina jest słodka i świeża dzięki olejkom z bergamotki

Od odświeżenia naszego programu Bring it Back w 2021 roku zebraliśmy ponad 5 milionów opakowań na całym świecie, które zostały poddane recyklingowi w celu stworzenia świeżych pojemników Lush. Przynosząc nam swoje plastikowe opakowania, nie tylko pomagasz nam zamknąć pętlę recyklingu, ale także zyskujesz zniżkę na następne zakupy lub darmową świeżą maseczkę do twarzy po zgromadzeniu pięciu sztuk. Przepis na recykling w Lush.

Odnowa natury w Peru Przeszło 10 lat temu nabyliśmy dwie koncesje leśne w Peru. Jednak zamiast wycinać drzewa, współpracowaliśmy z lokalną społecznością, aby zachować bioróżnorodność. Na jednej z koncesji ręcznie zbieramy orzechy brazylijskie w celu produkcji bogatego w składniki odżywcze oleju, stosowanego w produktach takich jak odżywka do włosów Candy Rain i odżywka do ciała Ro‘s Argan. Niedawno przeprowadzone badania wykazały, że na terenie jednej z koncesji żyje o ponad 300% więcej gatunków naczelnych niż poza jej granicami, a także gatunki występujące wyłącznie na tym obszarze. Produkty Lush mogą, dosłownie, uczynić świat jeszcze lepszym. Zeskanuj kod, aby zobaczyć piękne zdjęcia dzikiej przyrody z ukrytej kamery.

Zawsze uznawaliśmy testy na zwierzętach za kolejną formę przemocy z przeszłości. Uważamy, że należy ich zakazać. Przejdź na stronę 6, aby dowiedzieć się, co robimy w tej sprawie“.

i goździków, pieprzowi, ciepłej żywicy i wanilii.

OLEJEK Z BERGAMOTKI

NUTA SERCA W samo sedno Następnie pojawia się

kwiatowe, aromatyczne centrum jaśminu i masła orris - słodkim, pudrowym olejkiem, przypominającym

zapach fiołków. MASŁO ORRIS

NUTA BAZY Trwały efekt Zapach wieńczy drzewny, głęboki nurt olejków

z kadzidła, paczuli, wetiweru i drzewa sandałowego.

KADZIDŁO

© Lush Limited 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wydrukowano przez Printing Partners Paal-Beringen NV, Industrieweg 147, B-3583 Beringen-Paal, Belgia. Znaki towarowe są własnością firmy Cosmetic Warriors Limited i zostały użyte na podstawie licencji. Wszystkie informacje są aktualne w momencie oddania do druku.

LUSH

TIMES

LUSH

TIMES

4

NUMER#001

WIOSNA 2024

5

WYJĄTKOWE RUTYNY ZAPACHOWE Moc zapachów poprawiających jakość dnia i nocy

Pachnących snów!

Uważam, że otaczanie się odpowiednim zapachem może pomóc mojemu umysłowi przejść od pracowitego dnia do spokojnego snu. Zawsze wybieram coś delikatniejszego niż to, co zwykle noszę w ciągu dnia. Moje ulubione perfumy to Vanillary, Dear John i American Cream - wszystkie mają delikatniejsze, spokojniejsze lub słodsze elementy, które sprawiają, że czuję się miło i przytulnie“.

Marilyn Monroe powiedziała kiedyś: „Co noszę do spania? Oczywiście, Chanel No. 5“. Wygląda na to, że Marilyn wyprzedziła swoje czasy, ponieważ coraz więcej osób przekonuje się, że noszenie perfum do łóżka może mieć niezliczone korzyści dla umysłu i ciała, od wspomagania lepszego snu, do wzbogacenia każdego dnia odrobiną luksusu. Lee Howes, lider działu zapachów, wyjaśnia: „Przed pójściem spać, zawsze używam perfum.“

4

1

A Ty, co nosisz na dobranoc?

5

W ęch to potężne narzędzie, dzięki któremu doświadczamy świata. Przez cały czas budujemy połączenia z naszym zmysłem węchu, tak jak robimy to z pozostałymi zmysłami. Kiedy czujemy zapachy, cząsteczki woni przepływają przez nasz organizm, uruchamiając kluczowe części mózgu. Jedną z nich jest ciało migdałowate, częsć zmysłu powonienia które przetwarza emocje. Od tysięcy lat kultury na całym świecie używają pachnących materiałów do aromaterapii, aby wpływać na nastrój i stan umysłu poprzez zapach. Z natury kodujemy zapachy z otoczenia jako część konkretnych wspomnień, na przykład aromat kwiatu pomarańczy w ogrodzie z dzieciństwa lub perfum noszonych w dniu ślubu. Ale zaczynamy również wiązać codzienne czynności z zapachami, które spotykamy regularnie - zapachem pasty do zębów rano lub sprayem do poduszek, który rozpylasz przed pójściem spać. Każdy nawyk ma swój początek. Możemy użyć zapachu, aby przywołać te codzienne wspomnienia i związane z nimi emocje, dzięki czemu zapach jest potężnym narzędziem w budowaniu rutyn, które wspierają nasz naturalny cykl senności i czuwania. Znalezienie zapachu, który obudzi Cię lub ukoi do snu, może być wspaniałym sposobem na wplecenie zapachu w każdy dzień. Tutaj nasi eksperci od zapachów Lush dzielą się tym, co sprawdza się w ich przypadku. odpowiedniego

poranna rutyna lee Lider działu zapachów, Lee Howes, dzieli się swoimi poradami na rześki i pachnący poranek.

popołudniowa rutyna emmy Oto jak nasza perfumiarka, Emma Vincent, dba o spokojny sen w domu Vincentów.

4. olejek zapachowy w kostce Clear The Air

1. mgiełka do ciała Twilight

„Jestem wielkim zwolennikiem używania zapachów jako środka do zmiany atmosfery w przestrzeni. Produkty Lush doskonale się w tym sprawdzają. Trawa cytrynowa, mięta i eukaliptus nadają Clear The Air czysty, rześki zapach. Uwielbiam używać go w moim kominku zapachowym w niedzielny poranek, kiedy sprzątam dom, i często mam go na biurku, kiedy pracuję, aby pomóc mi się obudzić i skupić”. 5. żel pod prysznic Happy Hippy „Używam Happy Hippy od około 15 lat i zawsze ma on swoje miejsce pod moim prysznicem. Zapach grejpfruta w niesamowity sposób zawsze podnosi mnie na duchu, a w tym żelu używamy zarówno soku, jak i olejku z tych owoców. W szare, zimne dni jest jak odrobina słońca, a latem jest super orzeźwiający”. 6. maska do twarzy i ciała Cup o’ Coffee „Ten produkt ma dla mnie podwójne zastosowanie. Moja skóra uwielbia złuszczanie, ale także (jak większość ludzi) naturalnie kojarzę zapach kawy z poranną rutyną. Maska działa jednocześnie kojąco i energetyzująco, pomagając mi poczuć się, jakbym zmywał poprzedni dzień i zaczynał od nowa”.

„Używam jej jako zapachu do pomieszczeń w pokojach moich dzieci. Wchodzę godzinę przed snem i rozpylam kilka dawek w ich pokoju i zauważyłam, że albo szybciej zasypiają, albo mają bardziej spokojny sen.“ 2. Kostka do masażu z magnezem Deep Sleep „To najnowszy produkt Lush, który pokochałam. Zaczęłam go używać, ponieważ często mam niespokojne i opuchnięte kończyny, zwłaszcza jeśli cały dzień jestem na nogach. Po wsmarowaniu go w łydki, wcieram go również w przedramiona i dłonie, aby silny lawendowy zapach towarzyszył mi przez jakiś czas przed snem.“ 3. Balsam do ciała Sleepy „To był mój ulubiony balsam do ciała dla maluchów, ponieważ jest wystarczająco łagodny dla ich skóry i stał się częścią rutyny „snu“, którą wykonujemy po kąpieli, delikatnie nawilżając i uspokajając nas wszystkich na wieczór. Używałam go regularnie 2-3 razy w tygodniu od 1. do 4. roku życia, aby przejść przez cały okres ząbkowania i związanych z nim dolegliwości.“

2

3

6

Podnieś poziom swojej kąpieli dzięki Bathe, audiowizualnej platformie Lush. Zanurz się w medytacjach z przewodnikiem, uzdrawiających falach muzyki i usypiających dźwiękach ASMR. Dostępne w aplikacji Lush. WITAMY W PZSŁ I

LUSH

TIMES

LUSH

TIMES

6

NUMER#001

WIOSNA 2024

7

WALCZYMY Z TESTAMI NA ZWIERZĘTACH WSPIERAMY ROZWÓJ NAUKI

Prawdopodobnie wiesz już, że Lush jest zaangażowany w walkę z testami na zwierzętach, ale czy wiesz, że to zobowiązanie narodziło się się jeszcze przed powstaniem naszej firmy?

ZEBRANO 674 tys. FUNTÓW DLA DEXTER’S ARC SPRZEDANO 136,000 sztuk bomby do kąpieli Dexter‘s Dragon Egg na całym świecie.

Założyciele Lush prowadzili ścisłą politykę przeciwko testom na zwierzętach w swojej poprzedniej firmie, Cosmetics To Go, a nawet jeszcze wcześniej, kiedy tworzyli i produkowali produkty dla The Body Shop - to dzięki ich działaniom, firma ta również przyjęła politykę przeciwko testom na zwierzętach. W ciągu ostatnich 30 lat firma Lush i jej poprzednicy rzeczywiście przetarli szlak, aby położyć kres testom w branży kosmetycznej i prowadzili kampanię na rzecz wyeliminowania ich również z innych branż.

Mów o tym G ON

Wspieramy naukę też za pomocą funduszu Dexter‘s Arc. Dzięki Waszemu ogromnemu wsparciu dla wydanej w 2022 r. bomby do kąpieli Dexter‘s Dragon Egg, udało nam się zebrać 674 tys. funtów na badania bez udziału zwierząt nad mięśniakomięsakiem prążkowanokomórkowym - rzadkim nowotworem wieku dziecięcego. Więcej na ten temat na drugiej stronie. Wiemy również, że zdecydowana większość ludzi chce zakończenia testów na zwierzętach, ale wola opinii publicznej, przemysłu i naukowców to nie wszystko. Ostatecznie potrzebujemy, aby prawodawcy uchwalili przepisy odzwierciedlające tę wolę i postęp naukowy poprzez systemowe zakończenie testów na zwierzętach i przeznaczanie środków na dalszy rozwój nauki.

Fundusze te zostały przekazane centrum badawczemu Wellcome Sanger Institute.

DOFINANSOWANIE O WARTOŚCI 1 miliona FUNTÓW dla badań nad mięsakiem prążkowanokomórkowym bez udziału zwierząt w celu znalezienia lepszych metod leczenia, które wydłużą i poprawią jakość życia dzieci i ich rodzin.

Wiemy, że wyniki testów na zwierzętach nie mają większego znaczenia dla ludzi, są niewiarygodne, nieprzewidywalne i powodują niepotrzebne cierpienie. Od 2012 r. firma Lush wspiera i finansuje rozwój nauki poprzez nagrodę Lush Prize, w ramach której przyznano prawie 3 miliony funtów tym, którzy są pionierami i promują istotne dla człowieka technologie bez udziału zwierząt. Te najnowocześniejsze prace naukowe napełniają nas ekscytacją na myśl o lepszej przyszłości. Dlatego też dzielimy się tym doświadczeniem z naszymi klientami. Każdego roku jeden z naszych klientów zostaje jurorem Lush Prize i zasiada w panelu wraz z naukowcami, działaczami i edukatorami, którzy wybierają zwycięzców.

FINANSOWANIE NAUKI DZIĘKI DEXTER’S DRAGON EGG

Proszę, poświęć chwilę i odwiedź stronę

W 2022 roku Jack i Rachel Constantine oraz ich rodzina stracili siedmioletniego Dextera Constantine- Tatchella, zwanego przez nich Mistrzem Smoków. Chłopiec walczył z mięsakiem prążkowanokomórkowym, nietypowym nowotworem wieku dziecięcego, o którym wciąż niewiele wiadomo, a także brakuje funduszy na jego badanie i leczenie. Aby upamiętnić Dextera i dzieci takie jak on,

Lush wsparł utworzenie Dexter‘s Arc, zbiórki funduszy stworzonej przy wsparciu Alice‘s Arc, organizacji charytatywnej w Anglii i Walii. Wprowadziliśmy na rynek limitowaną edycję bestsellerowej bomby do kąpieli Dragon‘s Egg, a dzięki Waszemu wsparciu zebraliśmy 674 tys. funtów na rzecz Dexter‘s Arc, w szczególności na badania nad mięsakiem prążkowanokomórkowym bez udziału zwierząt.

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE DLA DEXTER’S DRAGON EGG.

FightingAnimalTesting.com

„Najlepsza torba na świecie. Polecam ją każdemu, nawet osobom, które o nią nie pytają. Wspominam o niej często w rozmowach, nawet z nieznajomymi“. Chelstruction, Orlando

aby odkryć, jak prowadzimy kampanię na rzecz zakończenia wszelkich testów na zwierzętach, zmian legislacyjnych i finansowania rozwoju nauki.

Zeskanuj kod Lush, aby przekazać darowiznę na rzecz Dexter‘s Arc.

LUSH

TIMES

LUSH

TIMES

8

NUMER#001

WIOSNA 2024

9

PRZEZ WIELE KSIĘŻYCÓW, WYPALONE GWIAZDY SPOZA PRZESTRZENI MIĘDZYGALAKTYCZNEJ PODRÓŻOWAŁY W STRONĘ BASENÓW SNÓW NA POWIERZCHNI PLANETY TWILIGHT. GDY MAGIA TWILIGHT UZUPEŁNI SIŁY WITALNE GWIAZD, SĄ ONE ZBIERANE I WYSYŁANE Z POWROTEM DO NIEBA, ABY SPEŁNIAĆ KOLEJNE ŻYCZENIA. PEWNA ZBIERACZKA GWIAZD, STELLA,

NASTĘPNEGO DNIA, STELLA WRACA DO BASENU MARZEń...

nie jesteś jeszcze gotowa. wracaj, malutka, a ja

poszukam małej, liliowej gwiazdki.

cześć gwiazdeczko, wydajesz się inna od pozostałych.

hej, masz wiadomość od małej gwiazdy o imieniu sleepy!

JEj MARZENIEM JEST nie wracać DO NIEBA.

oto sleepy, która chce tu zostać. nie jest jeszcze gotowa na niebo, nie chce spełnić marzenia jednej osoby, lecz wielu. ofiarowuje nam moc swojego sennego, gwiezdnego pyłu.

oh, sleepy, niech wszystkie światy mówią o twej mocy za dnia, a podczas snów i drzemek, niech radują się spokojem, który im dajesz!

wrócę po ciebie, gdy odzyskasz swą moc.

KOMIKS ILUSTROWANY PRZEZ DAVIDA COUSENSA

LUSH

TIMES

LUSH

TIMES

10

NUMER#001

WIOSNA 2024

11

najwyższej jakości pochodzący z recyklingu na rynki światowe. Wszystko to przy jednoczesnej walce z zanieczyszczeniem oceanów.

MATKA WSZYSTKICH KĄPIELI (I PRYSZNICÓW)

W Lush nieustannie szukamy innowacyjnych rozwiązań w zakresie opakowań, aby pozostawić świat lepszym, niż go zastaliśmy. Nasz nowy Prevented Ocean Plastic™ właśnie to robi! używa certyfikowanego plastiku PET pochodzącego z recyklingu we wszystkich naszych przezroczystych butelkach (z wyjątkiem nakrętek, etykiet i butelki o pojemności 1 litra, nad którą pracujemy). W nadchodzących miesiącach planujemy wprowadzić ten przetworzony plastik w Ameryce Północnej, Japonii, Australii i Nowej Zelandii, co pozwoli nam wprowadzić butelki Prevented Ocean Plastic™ na całym świecie. Obecnie Lush w Europie Za każdym razem, gdy zabierasz do domu nasz produkt w przezroczystej plastikowej butelce oznaczonej znakiem POP, pomagasz chronić ekosystemy morskie i społeczności przybrzeżne, które znajdują się w czołówce ofiar zanieczyszczenia oceanów plastikiem. Czym więc jest Prevented Ocean Plastic™? Prevented Ocean Plastic™, czyli POP, to tworzywo sztuczne zbierane w promieniu 50 km od wybrzeży oceanów i głównych dróg wodnych, które jest narażone na przedostanie się do oceanów i ich zanieczyszczenie. Plastik używany do produkcji naszych butelek pochodzi z Indonezji, gdzie brak infrastruktury do zarządzania odpadami i recyklingu, przytłoczony przez turystykę oraz rosnącą populację, stwarza poważne zagrożenie zanieczyszczenia plastikiem dzikiej przyrody i jej ekosystemów. CZYSTA WIZJA OCHRONY OCEANÓW PRZED PLASTIKIEM

Przegląd najlepszych i najpopularniejszych produktów na Dzień Matki. Złuszczaj i pień się z rewelacyjnymi, wiosennymi zapachami aby uczcić ten wyjątkowy dzień. trójki naszych

Podobnie jak Lush, program POP ma rygorystyczne standardy etyczne, inspirowane Ethical Trading Initiative - wiodącym sojuszem firm, związków zawodowych i organizacji pozarządowych, które promują przestrzeganie praw pracownika na całym świecie. Program POP stworzył łańcuch dostaw tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu o niezwykłej identyfikowalności, umożliwiając nam śledzenie surowca od społeczności, z których pochodzi, aż po centra sortowania i recyklingu, w których jest przetwarzany. Jesteśmy świadkami niesamowitego wpływu tego programu, który jako całość zapobiega przedostawaniu się ponad 1000 ton plastiku do oceanu każdego miesiąca.

KREM DO MYCIA CIAŁA YUMMY CUSTARD Od 53 zł

Legenda powraca. Ten niezawierający SLS-ów krem do mycia zawiera nawilżającą glicerynę, kojący aloes i delikatne mleko owsiane, a także skrobię kukurydzianą dla aksamitnego wygładzenia. Pachnie jak uwielbiany żel pod prysznic Nana, ale z odrobiną słodkiej wanilii.

W jaki sposób Prevented Ocean Plastic™ jest przetwarzany na nowe butelki Lush? Plastikowe butelki są zbierane z zagrożonych obszarów przez zbieraczy i dostarczane do punktu gromadzenia Prevented Ocean Plastic™. Zbierający otrzymują wynagrodzenie za wagę zdeponowanych odpadów plastikowych. Ponadto, za czyste, posortowane odpady otrzymują wyższą cenę niż standardowa stawka rynkowa. Plastikowe butelki są sortowane i prasowane w celu ułatwienia transportu, a następnie wysyłane do zakładów recyklingu, które oczyszczają je przed przetworzeniem na granulat surowcowy. Granulki te są następnie wysyłane do naszego producenta butelek w Wielkiej Brytanii, gdzie są przekształcane w pięknie przezroczyste, wysokiej jakości plastikowe butelki z recyklingu, które kryją nasze wspaniałe produkty. Dlaczego zanieczyszczenie oceanów plastikiem nieproporcjonalnie wpływa na kraje rozwijające się? Rosnące standardy życia umożliwiły odległym społecznościom o niskich zasobach korzystanie z większej ilości plastikowych produktów jednorazowego użytku, lecz złożone bariery geograficzne i minimalne usługi zbiórki utrudniają skuteczne zarządzanie tymi odpadami. Jednocześnie kraje rozwinięte, które generują więcej odpadów z tworzyw sztucznych na mieszkańca, eksportują materiały nadające się do recyklingu do krajów rozwijających się, mimo, że brakuje tam skutecznych systemów zarządzania odpadami. Wszystko to oznacza, że te niedofinansowane społeczności biorą na siebie ciężar ochrony naszych oceanów przed zanieczyszczeniem plastikiem.

PEELING CUKROWY THE OLD SONGS ARE WAKING Od 55 zł Ten nowy peeling ma słodki zapach tonki, wanilii bogatej bergamotki i oleju babassu. „Nazwę zaczerpnąłem z piosenki Savage Daughter. Bardzo podobają mi się słowa «old songs are waking» (stare piosenki się budzą), jako sposób przekazywania wiedzy i historii z pokolenia na pokolenie”. -Michelle, twórczyni produktów Lush

ŻEL POD PRYSZNIC SNUGGLES Od 50 zł

Masz ochotę na uściski? Gary, wynalazca produktu, wyznał, że jego córka zawsze prosi go o przytulaski, więc stworzył wyjątkowo przyjemny żel pod prysznic z nawilżającym masłem kakaowym i pocieszającym słodkim zapachem Butterball.

Jak możesz pomóc w zamknięciu obiegu plastiku? Kiedy skończysz używać swoich produktów Lush, przynieś czyste opakowania z powrotem do lokalnego sklepu Lush, a my przetworzymy je na nowe pojemniki, gdziekolwiek to możliwe. Przyjmujemy wszystkie plastikowe opakowania Lush w ramach programu Bring It Back, a za każdy pojemnik otrzymasz 2,50 zł rabatu na nowe kosmetyki Lush. Pięć opakowań możesz wymienić też na darmową, świeżą maseczkę do twarzy. Podejmowanie odpowiedzialności za opakowania, które tworzymy jako firma, jest ważnym krokiem w naszej ewolucji w kierunku obiegu zamkniętego w gospodarce. Nasze sklepy wysyłają puste opakowania Lush z powrotem do naszych magazynów, gdzie zajmujemy się redukcją i recyklingiem odpadów, znajdując coraz to nowsze, kreatywniejsze rozwiązanie, aby nasze opakowania trzymały się z daleka od wysypisk śmieci.

To jest znak ...aby przestać używać jednorazowych opakowań PAKUJ PREZENTY Z NOWYMI OWIJKAMI KNOT WRAP ZE ZNAKAMI ZODIAKU - CO MIESIĄC NOWE.

Program POP zapewnia prewencyjne, holistyczne rozwiązanie.

Gdy ten plastik dostanie się do oceanu, rozpada się na mniejsze cząsteczki i staje się niezwykle trudny do usunięcia. Opakowania wykonane z Prevented Ocean Plastic™ zapobiegają szkodom wyrządzanym organizmom morskim i ekosystemom, zanim jeszcze trafią na otwarte wody.

Program infrastrukturę zarządzania odpadami, tworząc możliwości zarobku i godne warunki pracy dla miejscowej ludności oraz dostarcza certyfikowany plastik rozwija wydajną

LUSH

TIMES

LUSH

TIMES

12

NUMER#001

WIOSNA 2024

13

i przyniósł kosz jajkastycznych prezentów do wanny i pod prysznic, aby nacieszyć się świątecznym sezonem. Czekolada nie jest dołączona (choć zdecydowanie wskazana). ZAJĄCZEK POWRACA...

HAPPY MOTHER’S DAY Czy naprawdę można ograniczyć Dzień Matki do jednej doby? Takie posunięcie byłoby bezduszne, zimne, okrutne i nieczułe. Zamiast tego, pozwól swojej ulubionej osobie cieszyć się tygodniem przyjemności z okazji Dnia Matki dzięki prezentowi, który pokaże jej, jak bardzo Ci zależy. 325 zł

BĄBELKOWA KOSTKA HOT CROSS BUNNY 35 zł Kto mógłby się oprzeć kąpieli wypełnionej słodkimi bąbelkami o zapachu pierników? Wygląda znajomo? Może zauważyliście już tę zmarszczoną buźkę ukrytą na naszych stronach. Zeskanuj kod w aplikacji Lush, aby powiedzieć nam, gdzie się znajdują, a być może czeka Cię wyjątkowa niespodzianka... CUKROWY PEELING I BALSAM DO CIAŁA STICKY DATES Peeling od 55 zł / Balsam od 65 zł Nigdy nie masz dość Sticky Dates? Rozumiemy. Dlatego stworzyliśmy nie jeden, ale dwa nowe produkty o słodkim zapachu toffi. Ciesz się wygładzającym cukrowym peelingiem oraz maślanym balsamem z niezwykle zmiękczającym kakao i masłem illipe.

W najbardziej kochający sposób, jak to tylko możliwe, powiedz Mamie w swoim życiu, aby się zrelaksowała dzięki prezentowi, który mówi to czarno na białym (okej, biało na niebieskim, ale wiesz o co chodzi). Zawarte w nim bestsellery, takie jak żel pod prysznic Sleepy i balsam do ciała Dream Cream, to idealny sposób na podarowanie komuś bardzo potrzebnej przestrzeni i czasu. 160 zł

Aby uczcić święto Eid al-Fitr wraz z naszą muzułmańską społecznością, stworzyliśmy ekskluzywne produkty we współpracy z członkami zespołu Lush, którzy obchodzą święto Eid.

ŻEL POD PRYSZNIC OUDHESS Od 55 zł

Z myślą o osobach, które uwielbiają brać prysznic, prezentujemy zestaw zawierający uwielbiany przez klientów, krem do mycia ciała Yummy Custard. Powraca on razem z nowym żelem pod prysznic Snuggles i niezwykle kojącą, całoroczną rozkoszą, balsamem do ciała Dream Cream. 140 zł TAKE IT EASY

Weź prysznic w blasku księżyca i zanurz się w tym uziemiającym, leśnym zapachu oudu i osmantusa.

PREZENT NEW MOON 145 zł Zawiera bestsellerową bombę do kąpieli Twilight, a także mydło Crescent Moon, z limitowanej edycji Eid - z pikantną trawą cytrynową, uziemiającą paczulą i słodką pomarańczą. Projekt prezentu wykonała Aiza Johari, pochodząca z Malezji projektantka wizualna mieszkająca w Londynie i Kuala Lumpur.

„W chciałem uchwycić radosną esencję Eid, przedstawiając zarumienione, rozgwieżdżone niebo ozdobione dekoracjami, które czerpią mojej pracy inspirację z tradycji mojego rodzinnego kraju. Są związane z niecierpliwie oczekiwaną obserwacją nowiu księżyca, który zwiastuje rozpoczęcie Eid”. Aiza Johari

LUSH

TIMES

LUSH

TIMES

14

NUMER#001

WIOSNA 2024

15

bezpieczna pielęgnacja JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH Jesteśmy hipisami. Ale nawet hipisi mają wysokie standardy.

„Pochowajcie mnie w tej masce” PIELĘGNACJA SKÓRY

Od kilku lat Lush sumiennie buduje bazę danych zawierającą informacje o bezpieczeństwie składników, współpracując z XCellR8: pierwszym w Wielkiej Brytanii ośrodkiem badawczym całkowicie wykluczającym testy na zwierzętach. Innowacyjne badania na modelach komórkowych ludzkiej skóry (zamiast na tkankach zwierzęcych pochodzących z przemysłu mięsnego) dały nam nowy, dokładniejszy obraz działania składników kosmetyków na ludzi. Jest to nie tylko bardziej etyczne, ale wykorzystywanie ludzkich komórek do testowania narażenia człowieka jest po prostu lepszą praktyką.

złuszczające uszkadzają skórę, a jednocześnie promujących silne składniki, takie jak retinol, Helen zainicjowała testowanie gotowych produktów do pielęgnacji skóry Lush za pomocą XCellR8. Testy te oceniały potencjalne działanie drażniące produktu na skórę, niezależnie od tego, czy klient pozostawiłby go na skórze jak krem nawilżający, czy też wmasował i spłukał jak peeling. Wyniki były jednoznaczne: każdy testowany produkt do pielęgnacji skóry Lush był całkowicie niepodrażniający dla ludzkiej skóry w realistycznych warunkach użytkowania, z wyjątkiem naszego najbardziej aktywnego peelingu Bright & Beautiful, którego ryzyko podrażnień zostało sklasyfikowane jako łagodne do umiarkowanego. „Wyniki, które uzyskaliśmy, potwierdzają to, co już wiedzieliśmy”, wyjaśnia, „to, że starannie opracowujemy receptury w sposób przyjazny dla skóry. Potwierdzają również, że głosy o szkodliwości perfum, olejków eterycznych czy fizycznych eksfoliatorów nie są prawdziwe - to, co istotne, to doświadczenie w tworzeniu formuł i znajomości składników”. Helen, Mark i ich współpracownicy z Lush są przyzwyczajeni do niepodążania za branżowymi trendami. Jeszcze dziesiątki lat przed tym, jak mikrobiom stał się modnym słowem w kosmetyce, tworzyli samokonserwujące produkty, aby go chronić. A teraz, gdy konkurencja wprowadza formuły niegdyś dostępne tylko u dermatologów prosto w ręce klientów, Lush pracuje nad stworzeniem najbezpieczniejszych kosmetyków na świecie.

-Lola

PRODUKT OCZYSZCZAJĄCY ANGELS ON BARE SKIN Od 65 zł Naturalna i ponadczasowa, ta delikatna, migdałowa receptura może i jest średniowieczna, ale sprawi, że wrażliwa skóra poczuje się jak nowa. Zawiera ponad 30% organicznych migdałów.

KREM NAWILŻAJĄCY PEACE 145 zł

Od filtrów przeciwsłonecznych po olejki eteryczne, wewnętrzny zespół toksykologiczny Lush posiada dane na temat ponad 500 składników. Są one dostępne dla naszych twórców i perfumiarzy podczas opracowywania bezpiecznych i skutecznych produktów. Dla współzałożycieli i twórców produktów Lush, Marka Constantine’a i Helen Ambrosen, jest to kolejny krok w ich ambicji tworzenia kosmetyków, które będą dbać o Ciebie przez całe życie. „Używaniu produktów Lush nigdy nie powinien towarzyszyć niepokój” - mówi Mark. „Interesuje nas długofalowa pielęgnacja, a nie tanie, krótkoterminowe rezultaty. Dlatego oferujemy produkty, które dbają o zdrowie skóry nie tylko pod kątem jej wyglądu, ale także jako organu, które pełni ważną funkcję immunologiczną”. Mając dość konkurentów i influencerów twierdzących, że perfumy i fizyczne środki

Niezależnie od tego, czy masz 18 czy 80 lat, ta zmiękczająca mieszanka mleka owsianego i migdałów przywraca to, co życie zabiera. Stworzony z ziaren kakaowca z kolumbijskiej Wspólnoty Pokoju San José de Apartadó.

„Większość masek nie robi różnicy - ale ta jest czystym cudem. Skóra jest idealna, matowa i pozbawiona porów” -Allie

„Jeden z moich ulubionych produktów do pielęgnacji skóry. Po użyciu tej maseczki mam wrażenie, że posiadam skórę noworodka” —Dehydrated skin

„Czuję się jak po zabiegu w spa, a zapach jest niesamowity. Jestem uzależniona” -Stacey

Miód, drzewo herbaciane, winogrona i czosnek delikatnie zwalczają hormonalne niedoskonałości bez obciążania skóry. Organicznie uprawiana jojoba wspiera klimat pustyni peruwiańskiej. MASKA DO TWARZY I CIAŁA COSMETIC WARRIOR Od 75 zł

„Nie wiem, jaka magia w nim tkwi, ale po jego użyciu moja twarz jest wyraźnie jędrniejsza, rozświetlona i zdrowsza, nie wspominając o miękkości, nawilżeniu i elastyczności” -Bree

„Zdecydowanie będę to kupować do końca życia. To bardzo uspokajające. Używam go każdej nocy przed snem, a czasami rano, jeśli czuję niepokój” -Emma

„Za każdym razem, gdy używam tej maski, wyglądam świeżo przez resztę dnia, za każdym razem, gdy spoglądam na siebie w lustrze, myślę: woah, dlaczego wyglądam tak dobrze?!” -Jessie

LUSH

TIMES

LUSH

TIMES

16

NUMER#001

WIOSNA 2024

17

05

05

08

08

10 SPOSOBÓW NA DOBRY SEN Te kojące bestsellery zostały stworzone z myślą o relaksie i odprężeniu. Oczywiście można tu znaleźć dużo lawendowo- tonkowego Sleepy, wraz z kilkoma innymi klasykami, które idealnie uzupełniają rytuał przed snem. Ale nie wierz nam na słowo. Przekonaj się na własnej skórze...

10 SPOSOBÓW NA UDANY POCZĄTEK DNIA W końcu udało Ci się wyjść z pachnącego lawendą kokonu, mrugnąć oczami i potrzebujesz idealnej rutyny, aby rozpocząć dzień. Bez obaw - mamy mnóstwo popularnych produktów, które pomogą Ci się obudzić.

PRODUKT OCZYSZCZAJĄCY DO TWARZY I CIAŁA ANGELS ON BARE SKIN Od 65 zł „Używam go codziennie od 15 lat. Jest to najbardziej kojący, a jednocześnie delikatnie

BOMBA DO KĄPIELI INTERGALACTIC 38 zł „Ten produkt za każdym razem mnie zachwyca. Pozostawia skórę jedwabiście gładką i dodaje blasku mojej kąpieli. Dodatkowo wzory kolorów są szalone. SZALONE!”. EarlGreyT

03

03

oczyszczający i złuszczający, produkt, jaki kiedykolwiek powstał”. Emeranta, Glasgow

ŻEL POD PRYSZNIC THE OLIVE BRANCH Od 50 zł „Owocowy smak oliwy z oliwek i cytrusowy aromat to naprawdę przyjemne połączenie. Urocze, a jednocześnie energiczne”. Michelle, Danbury

PUDER DO CIAŁA SLEEPY DUST 60 zł „Moją ulubioną rzeczą jest zrobienie małego poduszkowego fortu w moim łóżku i posypanie tym pyłem wszystkich poduszek i koców. To naprawdę przenosi mnie do mojej bezpiecznej przestrzeni”. Feather

MYDŁO OUTBACK MATE Od 36,50 zł „To mydło dosłownie sprawia, że chcę rano wstać z łóżka. Nie tylko zapewnia odświeżające oczyszczenie, które jest świetne dla mojej wrażliwej skóry; zapach jest nie z tego świata”. Outback Mate’s Best Mate, New Jersey

BOMBA DO KĄPIELI DEEP SLEEP 45 zł „Ta bomba do kąpieli pomaga mi przyjemnie odpłynąć. Jeśli zostawisz woreczek do wyschnięcia, możesz umieścić go w szafie lub pod poduszką”. NewGirl92, Newry

06

01

01

09

BALSAM DO CIAŁA DREAM CREAM Od 36 zł „Wybawiciel, jeśli zmagasz się z egzemą. Używam go od tygodnia każdej nocy przed snem i moja egzema zniknęła, jakby się rozpłynęła. A moja skóra jest piękna”. Reagan, LA

MASKA DO TWARZY I CIAŁA MASK OF MAGNAMINTY (SAMO- KONSERWUJĄCA) Od 75 zł „To najlepsza maseczka wszech czasów, ponieważ oczyszcza skórę, nawilża ORAZ złuszcza. Miód jest pierwszym składnikiem, co oznacza więcej pysznego odżywienia dla twarzy”. Deanna, San Diego

ŻEL POD PRYSZNIC SLEEPY Od 50 zł „Przynosi mi radość i ogromne poczucie spokoju. Czuję się tak, jakbym spacerowała po polu lawendy w wiosenny, słoneczny dzień”. Kimberly Rose, Stany Zjednoczone

06 BOMBA POD PRYSZNIC NOT SLEEPY 20 zł

09

PEELING DO CIAŁA RUB RUB RUB Od 110 zł „Zapach świeżego prania jest niebiański - idealne połączenie na poranny prysznic rozpoczynający dzień. Konsystencja to przyjemna równowaga puszystej piany i delikatnych drobinek peelingu”. Zarina

KOSTKA DO MASAŻU Z CBD JOINTS 66 zł „Odkąd stosuję ten produkt, śpię dłużej i spokojniej. Moje ciało jest

„Tak świeży i cytrynowy. Obudził mnie i sprawił, że czuję szczęście. Moja skóra jest miękka i delikatnie pachnąca”. Frogme77, Columbia

04

04

bardziej zrelaksowane, co pomaga złagodzić ból rwy kulszowej i mięśni”. PenguinC

ŚWIECA ZAPACHOWA TWILIGHT (4-KNOTOWA) 200 zł „Uspokajający zapach lawendy wypełnia całe moje mieszkanie. Każdego wieczoru zapalam ją na godzinę i od razu mam ochotę położyć się do łóżka”. LJ

10

10

07

07

BALSAM OCZYSZCZAJĄCY SLEEPY FACE 60 zł „Nie tylko uspokoił moją skórę, ale także mnie. To było pierwsze podejście do oczyszczania w nagiej postaci i teraz jestem nawrócona”. Islandniles

02

02

SZAMPON W KOSTCE NEW 60 zł

TONIK TEA TREE WATER Od 45 zł

BĄBELKOWA KOSTKA SLEEPY 44 zł „Wow, to dosłownie sprawia, że woda jest niczym jedwab. Zapach jest niesamowity. Szczerze mówiąc, czułam się jak w kłębku jedwabnej waty. Nie chciałam z niej wychodzić”. Sharon Swift, Nottingham

ODŻYWKA W SPRAYU SUPER MILK Od 90 zł „Pachnie jak pyszne cytrynowe ciasteczko. Kiedy jestem na mieście z tym produktem na włosach, ludzie zatrzymują mnie i pytają, co mam na sobie”. Brenna

OLEJEK ZAPACHOWY W KOSTCE SLEEPY 42,50 zł „Uwielbiam to, że można go używać w kominku lub w wannie, ale zdecydowanie wolę drugą opcję! Oooo panie, poczujesz taki relaks, jak w niebie”. GigiPanda, New York

MASŁO DO CIAŁA LIME BOUNTY Od 65 zł „To masło do ciała pachnie jak prawdziwe limonkowe ciasto. Moja skóra jest nawilżona i miękka przez cały dzień. To jak magia!”. Em (z wrażliwą skórą)

„Doskonale radzi sobie z tłustymi włosami, pozostawiając je lśniące, czyste i z dużą objętością, a zapach cynamonu jest bardzo przyjemny. Jedna kostka wystarcza mi na 6 miesięcy lub dłużej, butelka szamponu w płynie wystarcza na miesiąc, jeśli mam szczęście”. Bring back “I’m Home”

„Moje pory są wyraźnie mniejsze, a po długim dniu w pracy nie mam tłustej skóry! To niesamowicie odświeżające”. Meipinkie

LUSH

TIMES

LUSH

TIMES

18

NUMER#001

WIOSNA 2024

19

NAJLEPSZE OPINIE Listy miłosne i recenzje od naszych Lushies

Kiedy Lush daje Ci cytryny ...

Trwalsze niż nie jeden związek * * * SZAMPONY W KOSTCE * * *

ROMANTYCZNA MIŁOŚĆ.

TEN ZAPACH NAWIEDZA MOICH BYŁYCH.

PACHNIE JAK DOBRA ZABAWA W PLENERZE.

KAŻDA KOSTKA WYSTARCZA NA OKOŁO 60 MYĆ I MOŻE ZASTĄPIĆ DO TRZECH BUTELEK SZAMPONU W PŁYNIE O POJEMNOŚCI 250 ML

„Pewnego razu mój nowy chłopak i ja odwiedziliśmy stary sklep Lush w Covent Garden o nazwie B Never Too Busy To Be Beautiful. Postanowiliśmy wybrać dla siebie własny zapach z nadzieją, że będą go zawsze produkować (co w sumie im się udało)... W końcu nasza miłość do siebie

„To mój charakterystyczny zapach i źródło mojej mocy. Jest tak piękny i bezwstydnie zmysłowy, seksowny i uwodzicielski. Bardzo dobrze współgra z chemią mojego ciała, a ludzie cały czas mnie za niego komplementują i chcą wiedzieć, co to za zapach”. SilkySiren, Kalifornia

„Mam słabość do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a ten zapach właśnie tak pachnie. Zawiera idealną domieszkę leśnego aromatu, która przypomina mi spływ kajakowy w towarzystwie mchu zwisającego z dolnych gałęzi drzew. Niezależnie od retrospekcji, dla mnie jest to plenerowy zapach”. Muck, Teksas

miała trwać wiecznie. Po powąchaniu wszystkich niesamowitych perfum wybraliśmy Love. Zapach towarzyszył

nam w dniu ślubu i oboje używamy go do dziś - w marcu to będą 24 lata!” Anonimowy

PRZEZ TO TĘSKNIĘ ZA ŁÓŻKIEM.

Noś je z dumą ŚWIEŻO WYCIŚNIĘTY MERCH

„Ten zapach jest niesamowity, spryskuję nim łóżko przed zaśnięciem i przenosi mnie w cudowny sen. Jest taki spokojny i pocieszający. Jedynym minusem jest to, że jeden z moich kolegów z pracy używa go jako perfum, co sprawia, że ogarnia mnie senność i tęsknię za łóżkiem!” Cassahh

OD PIERWSZGO ROZPYLENIA SHADE, W MOJEJ GŁOWIE POJAWIŁ SIĘ WERS Z „BURZY“ SZEKSPIRA:

POZNAJ OSOBĘ KRYJĄCĄ SIĘ ZA NAKLEJKĄ.

Master compounder to osoba, która została specjalnie przeszkolona i może tworzyć produkty w każdym dziale Lush. Moim ulubionym kosmetykiem jest balsam do ciała Dream Cream, ponieważ ma wiele złożonych elementów, więc trzeba zachować szczególną ostrożność i uwagę podczas jego produkcji. Moją ulubioną rzeczą w pracy w manufakturze jest zdecydowanie pozytywna atmosfera, koleżeństwo i praca zespołowa. Kiedy zacząłem tu pracować, byłem dość nieśmiały, ale ta praca naprawdę pomogła mi nabrać pewności siebie i rozwinąć się jako człowiek. Wyróżnia nas świeżość i ręczna produkcja - wszystko odbywa się w naszych zakładach, począwszy od przygotowania mieszanki produktów, poprzez dekorowanie i pakowanie, aż po wysyłkę do sklepów. Dzięki temu wiesz, że produkt Lush został stworzony z miłością i że wszystkie osoby zaangażowane w jego produkcję włożyły w niego swój szczególny wkład.

POZNAJ WYKONAWCĘ

Paulo, Master Compounder

N azywam się Paulo i jestem wykonawcą produktów w zakładzie produkcyjnym Lush w Wielkiej Brytanii. Pracuję w Lush od siedmiu lat, a zanim tu trafiłem, przez piętnaście lat byłem szefem kuchni! W Lush zaczynałem jako asystent produkcji w dziale Ballistics, pakując bomby do kąpieli, następnie zostałem compounderem, a potem miałem okazję zostać master compounderem. Pracowanie na tej pozycji przypomina coś pomiędzy byciem szefem kuchni a naukowcem - zajmujesz się łączeniem wszystkich świeżych składników w celu stworzenia produktów, które następnie są prasowane, formowane i dekorowane przez asystentów produkcji.

DESPERACKO CHCĘ PACHNIEĆ JAK PACHA TAYLOR SWIFT

„Ty jedna tylko, ty, nieporównana, / Wszystkie przymioty wszystkich stworzeń łączysz”.

„To zdecydowanie najbardziej urzekające perfumy w głównej kolekcji Lush. To wszystko, co uwielbiam w zapachach Lush - żywiołowy i nieokrzesany, szybko Cię porywa i pozostawia miłosne, trwałe uczucie. Drzewny z odrobiną słodyczy, Shade to absolutna radość do noszenia”. Lady Lushalade, Toronto

„Te perfumy są piękne. Pachną drogo, ale bardzo delikatnie. Nie mam pewności, czy są unisexowe. Wyczuwam sosnę, która szybko przechodzi w cytrusy. Co ważniejsze, pachną jak pacha Taylor Swift”. Cornelia Street, NY

LUSH

TIMES

LUSH

TIMES

20

NUMER#001

WIOSNA 2024

21

MYDELNICZKA HILARY Moc w Ludziach: wiadomość od dyrektor ds. etyki w Lush, Hilary Jones .

ZAPACH NIEBIOS

Czy idealny zapach jest nam zapisany w gwiazdach? My twierdzimy, że tak. Każdemu ze znaków zodiaku przypisaliśmy dedykowane perfumy Lush, które dają wyraz ich niepowtarzalności. Z góry przepraszamy Skorpiony...

Problemy świata zbyt łatwo nas przytłaczają i może nam się wydawać, że nikt nie jest w stanie niczego zmienić. Ale w Lush naprawdę wierzymy w moc, jaką posiada każdy człowiek. W końcu Twoja siła nabywcza jest tym, co zbudowało wolne od okrucieństwa marki kosmetyczne, takie jak nasza, od skromnych początków do międzynarodowego sukcesu. Każdego dnia masz moc kształtowania świata poprzez wybory, których dokonujesz, wydając pieniądze i decydując się na styl życia, który prowadzisz. Inną ważną mocą, jaką posiadasz, jest siła głosu - a ta wzrasta w okresie poprzedzającym wybory.

opowiadają mi o tym, jak ich skrzynki mailowe bywają zasypywane przez ludzi, którzy do nich piszą. Zwracają oni uwagę na te maile i wiedzą, że na każdą osobę, która poświęciła czas na napisanie do nich, przypadają prawdopodobnie dziesiątki innych, które myślą w ten sam sposób.

BLIŹNIĘTA 21 maja - 20 czerwca

BYK 20 kwietnia - 20 maja

BARAN 21 marca - 19 kwietnia

UJAWNIA FINLEY

Świeży, mocny i ognisty. Cóż innego mogłoby lepiej pasować do pierwszego znaku zodiaku? Spryskaj się odrobiną kompozycji imbiru, mimozy i drzewa sandałowego, a poczujesz natychmiastowy przypływ pikantnych, kwiatowych doznań. Wiemy, że doskonale wpasują się w Twój klimat.

Przytulny i luksusowy - tak można opisać ten łagodny znak ziemi. Uwielbiasz drzemki, masz dedykowaną szafkę na przekąski... pewnie masz też trzy różne koce obciążeniowe. Czy to zbrodnia? Ależ skąd. Nie ma więc dla Ciebie lepszego zapachu, niż Turmeric Latte, pełnego ciepłej wanilii, kojącego benzoesu i intrygującej szczypty przypraw.

Szkalowanie Bliźniąt nie będzie tolerowane na naszych łamach. Ten żywiołowy, pełen energii znak zasługuje na równie nieobliczalny i wyjątkowy zapach. Prezentujemy mieszankę mięty, dymu, drewna i korzennych nut - kompozycja tak wszechstronna, jak same Bliźnięta.

O ch, jak ten czas leci, nowy Lush Times, nowa zapowiedź. Tym razem przedstawię Wam kilka nowych produktów na Dzień Ojca. Tak, to będzie pierwszy raz, kiedy się o nich dowiecie, i tak jak ostatnio, czy powinienem się tym dzielić? Nie, naprawdę nie powinienem, ale chyba za późno, bo to już zostało wydrukowane. Pierwszym z nich jest Dinosaur In A Crisis: Został zaprojektowany przez superfankę Lush, Ellę. Nazwa jest niesamowita, ale muszę podzielić się inspiracją stojącą za dziełem Elli: „Wybrałam ten projekt, ponieważ uważam, że w pewnych sytuacjach można wpaść w lekką panikę/ kryzys i chciałam, aby nikt nie czuł się wykluczony”. Jaka troskliwa, mała Lushie. Tak wyjątkowe dzieło potrzebuje równie specjalnego zapachu. Alina, jedna z naszych perfumiarek w Lush, opracowała nowy zapach, który zawiera lawendę i różę. Jeśli zastanawiasz się, jak to pachnie, pomyśl, że Rose Jam łączy się z Sleepy. Następny jest Seaside: Nostalgiczna bąbelkowa kostka do krojenia, zawierająca paczulę, drewno i olejki z ylang ylang i gorzkiej pomarańczy. Zapach jest identyczny jak w przypadku mydła Big Moustache, szamponu Swell i bomby do kąpieli Damp Squid od Cosmetics To Go (z czasów przed istnieniem Lush). To wszystko, co udało mi się zdobyć tym razem. Pamiętaj, aby wrócić do następnego Lush Times dla kolejnych zapowiedzi.

RAK 21 czerwca - 22 lipca

LEW 23 lipca - 22 sierpnia

PANNA 23 sierpnia - 22 września

Jako dyrektor ds. etyki w Lush często bywam w brytyjskim parlamencie, a od czasu do czasu także w parlamentach innych krajów. Zwykle jako gość organizacji charytatywnych i pozarządowych, ale czasami także uczestniczę w spotkaniach przy okrągłym stole z posłami i komisjami. Parlamentarzyści cały czas Lush ma wiele opinii, niektóre z nich mogą nie być podzielane. Ale niezależnie od tego, na czym Ci zależy, co Twoim zdaniem wymaga zmiany lub poprawy - pamiętaj, aby powiadomić o tym swoich wybranych przedstawicieli. Zwłaszcza w okresie poprzedzającym wybory, upewnij się, że korzystasz ze swojej władzy, informując polityków o tym, czego od nich oczekujesz, aby zdobyć Twój głos. POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI

Raku, nie bądź taki w gorącej wodzie kąpany! Ten wrażliwy, rezolutny znak zasługuje na odrobinę miłości i emocjonalnej regeneracji. Właśnie dlatego ten ziemisto-słodki zapach jest wsparty mocną szczyptą mirry, która tworzy bezpieczną, aromatyczną przestrzeń na dzielenie się swoimi uczuciami.

Kompleks Boga? Lew? Cóż, skoro tak mówisz. Ten ognisty, pewny siebie znak jest zrównoważonym, świeżym zapachem wypełnionym słodką różą, mocnym ylang ylang, sycylijskim olejkiem cytrynowym i odrobiną dymnego cedru.

Kiedy życie rzuca wyzwania, potrzebujesz u swego boku dwóch rzeczy: Panny i filiżanki mocnej kawy. Nie zaszkodzi też wspomóc się odrobiną tego ciepłego, dymnego zapachu drewna agarowego i kardamonu. Gotowi podbijać świat?

WAGA 23 września - 22 października

SKORPION 23 października - 21 listopada

STRZELEC 22 listopada - 21 grudnia

Odkrywamy Archiwum Lush

Archiwum Lush jest dla każdego, a z okazji Światowego Dnia Bomb do Kąpieli, który przypada na 27 kwietnia, archiwistka Lush, Julie zagłębia się w naszą przeszłość, aby odnaleźć Bombastic. Ta bomba do kąpieli o kwiatowym zapachu została po raz pierwszy wprowadzona na rynek przez firmę Cosmetics To Go (poprzedniczkę Lush) w 1991 roku. Produkt ten, zainspirowany portugalsko-brazylijską piosenkarką i aktorką Carmen Mirandą, pozwalał pożegnać się z nudnymi kąpielami. Bomba eteryczne z drzewa cedrowego i ylang-ylang, które zmiękczały i perfumowały wodę do kąpieli, a na ciele pozostawiały przyjemny zapach. Chcecie zobaczyć powrót Bombastic? zawierała olejki

Kompleks bogini? Waga? Czekaj, ten żart już był. W każdym razie, ta mieszanka jaśminu, róży, drzewa sandałowego i oudh jest tak doskonale wyważona, że mogliśmy ją przypisać tylko największym poszukiwaczom przyjemności.

Wiesz, że musieliśmy. Prawdę mówiąc, mieliśmy dylemat między Lust a Dirty, więc nie gniewajcie się zbytnio, Skorpiony. Tak czy inaczej, wiesz (i my wiemy), że ten seksowny zapach jaśminu, róży i ylang-ylang pasuje do Ciebie jak ulał. Wystarczy spryskać się odrobiną przed wysłaniem do nas kipiącego złością maila.

Strzelec zawsze goni za przygodą, więc może by tak wrzucić buteleczkę The Smell Of Freedom do walizki i odfrunąć w wielkim stylu? Ostry, odurzający zapach z odrobiną pikantnej trawy cytrynowej i ciepłego jaśminu sprawia, że to nieoczywista propozycja na co dzień.

WODNIK 20 stycznia - 18 lutego

KOZIOROŻEC 22 grudnia - 19 stycznia

RYBY 19 lutego - 20 marca

Dlaczego połączyliśmy ten szczególnie racjonalny znak z lekkim, hipisowskim zapachem? Ziemista paczula, słodka brazylijska pomarańcza i olejek sosnowy uczyniły Karmę

Podobnie jak Wodnik, to zapach niezwykle niepozorny. Perfumy o nazwie Junk nie kojarzą się zbytnio z pyszną czarną porzeczką, orzeźwiającą cytryną i odrobiną ziołowej szałwii. A jednak Junk jest właśnie taki: nieobliczalny, kreatywny i w rzeczywistości... całkiem słodki (kiedy już go poznasz).

Mówią, że Ryby chodzą z głową w chmurach. Wyobraź sobie słodką wanilię w doborowym towarzystwie żywiołowej trawy cytrynowej, szlachetnej róży i przytulnego jaśminu... Spryskaj się odrobiną tej kwiatowej delikatności i idź spełniać marzenia.

najlepiej sprzedającym się zapachem Lush w historii. To taki Koziorożec naszej zapachowej kolekcji.

Jeśli posiadasz stare produkty Cosmetics To Go lub Lush, które chcesz przekazać do Archiwum, skontaktuj się z julie@lush.co.uk

LUSH

TIMES

LUSH

TIMES

22

NUMER#001

WIOSNA 2024

23

Odgadniesz które produkty są wychwalane (i krytykowane) przez tych recenzentów? TAJEMNICZE ZAKUPY

NASZA SPOŁECZNOŚĆ LUSH Jamie z Liverpoolu, Wielka Brytania Zadaliśmy naszym ukochanym Lushies trudne pytania... Josh z Melbourne, Australia Nicholas z Ontario, Kanada

CZAS NA QUIZ

Sprawdź swoją lushową wiedzę!

1

4

1. K tóra kula do kąpieli, wynaleziona w 2010 roku, była pierwszym produktem o zapachu Sleepy?

CHCĘ TO ZJEŚĆ NICZYM WYKWINTNE DANIE „przede wszystkim muszę podkreślić, jak rozkosznie to pachnie. wręcz przepysznie. po otworzeniu opakowania, z wrażenia moje gałki oczne prawie wypadły mi z orbit jak u króliczka z kreskówki. po umyciu nim twarzy, zmienił się mój światopogląd. nastał pokój na świecie. epidemie głodu - zażegnane. nagle wybaczam tym, którzy mnie skrzywdzili i całuję ich w policzek. jeśli masz skórę (mam nadzieję, że większość z was ma), kup to”. -Grace

PRZEAPETYCZNA!!! „Sprawiła, że czuję się niesamowicie, w każdym zakamarku, niedługo znowu zanurzę się w jednej z nich, czysta miłość dla tej zadziornej, małej bombki!”. -s164smith_6840347

P. Jakie jest Twoje pierwsze wspomnienie z Lush? O. Moja pierwsza przygoda z galaretką pod prysznic miała miejsce dawno temu i było to prawdopodobnie najdziwniejsze doświadczenie pod prysznicem, jakie miałem do tego momentu... ale ostatecznie je pokochałem! P. Jaki jest twój przepis na dobry sen? O. Preferuję wieczorne prysznice, więc gdy tylko wskoczę w piżamę, używam kostki do masażu, serum i maski do ust, aby przygotować się do snu i to jest niesamowite. Czuję się tak jedwabiście i czysto! P. Co chciałbyś, abyśmy stworzyli w przyszłości? O. Płatki na wypryski, a nawet opaski na głowę do pielęgnacji skóry.

P. Twoja ulubiona historia związana z Lush? O. Zapach Ghost został stworzony na potrzeby segmentu w programie Paula O’Grady’ego, w którym robili mydło Lily Savon. Zapach potem pojawił się w wielu innych produktach i stał się ulubieńcem klientów. Biorąc pod uwagę, że niedawno straciliśmy Paula, miło jest pomyśleć, że on i Lily Savage (postać sceniczna Paula O’Grady’ego) mieli ten mały wkład w historię Lush. P. Co najbardziej lubisz w społeczności Lush? O. Poznawanie niesamowitych ludzi, którzy dzielą te same pasje co ja. „Dzięki Lush udało mi się zdobyć naprawdę dobrych przyjaciół.”

P. Twoja ulubiona historia związana z Lush? O. Jedną z moich ulubionych rzeczy jest to, że Lush i muzyka idą w parze. Tak wiele produktów i ich nazw jest inspirowanych muzyką. To sposób na połączenie wszystkich zmysłów. P. Jaki jest twój Lush’owy przepis na dobry sen? O. Rozpylam trochę mgiełki do ciała Twilight na poduszce i przenoszę się w krainę snów. P. Jaki produkt chcesz abyśmy stworzyli jako następny? O. Lakiery do paznokci inspirowane bombami do kąpieli lub dyfuzory z kultowymi zapachami Lush, aby pachniały nimi nasze mieszkania.

2. W którym kanadyjskim mieście otworzyliśmy nasze najnowsze Lush Spa?

3. J edyny niewegański, zawsze etycznie pozyskiwany składnik, który znajdziesz w naszych produktach, to...

2

4. Współzałożycielka Lush, Mo Constantine, wynalazła ten przełomowy produkt bez opakowania w 1987 roku.

ŚMIERDZI! „Moja druga połówka tego używa. Śmierdzi. Jak mieszanka balsamu i miodu. Paskudztwo! To odstrasza. Bleh!”. -Gag the Hag

5. Jak nazywa się nasz bestsellerowy, niepowtarzalny zapach z paczuli?

5

3

6. Który luksusowy krem nawilżający znajdziesz w składzie maski do twarzy Beauty Sleep?

P. Mój partner nie może znieść zapachu Karma w domu, a to mój Droga Rosemary, Najpierw dowiesz się tu POBIERZ APLIKACJĘ LUSH, ABY UZYSKAĆ WCZESNY DOSTĘP DO NOWOŚCI, EKSKLUZYWNYCH TREŚCI I NIE TYLKO.

POWODUJE STRASZNE GAZY „Nie jestem pewien, czemu, ale ilekroć go użyłam, powodował u mnie naprawdę straszne wiatry. Szkoda, bo produkt świetnie

KRÓL DLA KRÓLOWEJ „Uwielbiam to, że po tym produkcie nie muszę używać balsamu, a gdy wychodzę spod prysznica mój pies goni mnie po domu, próbując polizać moje łydki”. -RockyMtnMerigold

7. Który z naszych balsamów do ciała zawiera ponad 25% oliwy z pierwszego tłoczenia?

pachnie”. -Saffron

“Niepozorna

Produkujemy go od czasów, gdy Lush stał się Lushem, a więc zaledwie kilka lat po starożytnych Grekach. Dziś ma ponad tysiąc 5-gwiazdkowych recenzji. doskonałość” -MintyCane

Akwarela autorstwa Lushie Ryan

Mój ulubiony zapach Lush to Tramp. G dy tylko go poczuję, przenoszę się do bagnistego lasu. Ten zapach naprawdę pomaga mi poczuć spokój i uziemienie. Moją inspiracją do stworzenia tego obrazu było właśnie to - spacer przez podmokłe łąki w kierunku lasu, z mokrym, nasilającym się zapachem mchu.”

Ten produkt oczyszczający na bazie olejku migdałowego, wody różanej i wosku pszczelego jest oparty na starożytnej, greckiej recepturze i zawiera tylko kilka składników.

ulubiony zapach. Co robić? -Kan’t Abide Removing My Aroma O. To proste - KARMA. Rzuć go.

„Moja bariera ochronna skóry została zniszczona przez stosowanie zbyt wielu szkodliwych produktów. Po miesiącu używania wyłącznie Ultrabland i toniku Breath of Fresh Air moja skóra całkowicie się zmieniła. Wrócił mój blask!”. -Shantron, Oregon

„Jestem po 80-tce i czuję się świetnie! Swoją gładką skórę zawdzięczam temu niezwykłemu produktowi”. -Mer

„Jeśli używać tylko jednego produktu do pielęgnacji skóry do końca życia, to tylko tego! Moja tłusta, wrażliwa skóra go uwielbia”. -MyScentOfTheDay

Masz niecierpiące zwłoki pytanie do Rosemary? Napisz na dearrosemary@lush.com

Page 1 Page 2-3 Page 4-5 Page 6-7 Page 8-9 Page 10-11 Page 12-13 Page 14-15 Page 16-17 Page 18-19 Page 20-21 Page 22-23 Page 24

Powered by